Już wkrótce powitamy coraz cieplejsze dni. Oznacza to większą aktywność na świeżym powietrzu, dłuższy dzień, a także... potrzebę ochrony przed nadmiernym poceniem.

Niestety mężczyźni pocą się intensywniej od kobiet. Wszystko za sprawą hormonów i ilości tkanki mięśniowej, która wymusza potrzebę ochłodzenia organizmu. Dobrze wiesz, że intensywnemu poceniu towarzyszy nieprzyjemny zapach. Jak jemu zapobiec? Z pomocą przychodzą skuteczne antyperspiranty dedykowane mężczyznom.

 

Jak wybrać skuteczny antyperspirant dla mężczyzn? Naturalny dezodorant, a może antyperspirant?

Po pierwsze, należy mocno zaznaczyć podstawową różnice między antyperspirantem, a dezodorantem. Musisz wiedzieć, że zapachowy lub naturalny dezodorant jedynie maskuje nieprzyjemny zapach, a nie niweluje problem u podstaw. Najlepszą ochronę przed nadmiernym poceniem, a co za tym idzie- nieprzyjemnym zapachem, gwarantuje dobry antyperspirant męski. 

 

Najważniejsze: ogranicz wydzielanie potu

Dobre antyperspiranty gwarantują ochronę nawet przez 24 godziny w ciągu dnia. W jaki sposób? Produkty te zawierają związki chemiczne, które zwężają pory skóry. Zawarte w antyperspirantach sole glinu reagują na ciepło i znacznie ograniczają wydzielanie potu. Zablokowane gruczoły potowe zmniejszają wydzielanie potu, a to z kolei pomaga zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi.

 

Wybieraj produkty z talkiem od zadań specjalnych

Zapewne dobrze wiesz, że talk ma właściwości higroskopijne, czyli w znaczący sposób pochłania wodę. Dzięki temu produkt z dodatkową zawartością talku lepiej radzi sobie z nadmierną potliwością. Antyperspiranty dla mężczyzn zwykle działają intensywniej niż te, przeznaczone dla kobiet. Zwróć uwagę na produkty w sztyfcie, a także antyperspiranty w spraju, które zwykle zawierają w składzie dodatkowy talk.

Ogranicz stosowanie kosmetyków, które podrażniają skórę

Niestety nadmierne stosowanie intensywnych preparatów z talkiem może przyczynić się do podrażnienia skóry wrażliwej. W takim przypadku warto ograniczyć ich aplikację i stosować zamiennie z delikatniejszym antyperspirantem w kulce. Roll-on to forma, która sprawdza się u posiadaczy skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Delikatna formuła żelu lub płynu dodatkowo nawilża skórę, chroniąc ją przed nadmiernym wysuszeniem. Pamiętaj, że skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji, a nadmierne podrażnienie delikatnej skóry pod pachami może być źródłem dużego dyskomfortu.

Ważna zasada dla mężczyzn- antyperspiranty zmywaj na noc

Pamiętaj również, by po każdym wieczornym prysznicu zmyć resztki antyperspirantu. Blokowanie gruczołów potowych jest niewskazane podczas snu. Wtedy Twoja skóra powinna oddychać. Testuj produkty w różnej formule. Z pewnością odnajdziesz najlepszy antyperspirant, który wyeliminuje problem nadmiernej potliwości, a nieprzyjemny zapach przestanie być źródłem dyskomfortu. Pamiętaj, że dobry antyperspirant dla mężczyzn to produkt, który dopasowuje się do potrzeb, nie podrażnia delikatnej skóry i gwarantuje długotrwałe uczucie świeżości.