Operatorzy hazardowi codziennie walczą ze sobą, by udostępnić miłośnikom zabawy hazardowej doskonale warunki wytypowania zakładów na piłkę.

Zakłady bukmacherskie piłka nożna mogą też typować kibice, nieposiadające szerokiej wiedzy na temat tego sportu. Jeśli interesuje nas udane obstawianie, warto dokładnie zapoznać się z typami bukmacherskimi, poznać obecną formę drużyn i ich członków.
Zapraszamy też do zapoznania się z poniższymi informacjami, które mogą pomóc graczom lepiej poznać tę dyscyplinę i udanie obstawiać piłkę nożną w Polsce. Obstawiając zakłady piłkarskie online, musimy sprawdzić historię rozgrywek, kursy bukmacherskie, najlepszych strzelców i drużyn.
 
Lista najlepszych strzelców Polski w piłce nożnej
 
Poniżej przedstawiamy listę najlepszych strzelców goli dla reprezentacji naszego kraju w piłce nożnej, uszeregowaną według liczby strzelonych bramek. W 861 oficjalnych spotkaniach reprezentacja Polski zdobyła 1482 goli. Średnio na 1 spotkanie przypada 1,72 gola.
 • 10 miejsce. 20 bramek – Dariusz Dziekanowski oraz Euzebiusz Smolarek.

 • 9 miejsce. 21 bramek – Jakub Błaszczykowski oraz Ernest Wilimowski.

 • 8 miejsce. 24 bramki – Zbigniew Boniek.

 • 7 miejsce. 27 goli – Gerard Cieślik.

 • 6 miejsce. 32 bramki – Andrzej Szarmach.

 • 5 miejsce. 39 goli – Ernest Pohl.

 • 4 miejsce. 41 bramek – Kazimierz Deyna.

 • 3 miejsce. 45 bramek – Grzegorz Lato.

 • 2 miejsce. 48 goli – Włodzimierz Lubański.

 • 1 miejsce. 74 bramki – Robert Lewandowski.

Warto zaznaczyć, że z uwagi na najlepszych strzelców europejskich zespołów piłkarskich, Lewandowski, który jest również kapitan ekipy reprezentacji naszego kraju, zajmuje dopiero 4 miejsce.
 
Najlepsi piłkarzy w historii Polski i w 2021 roku
 
2021 rok już minął i nastał czas na podsumowanie. Najlepsi piłkarze 2021 to Robert Lewandowski, Karol Świderski i Piotr Zieliński. W 2021 roku Lewandowski odjechał od konkurentów w wielu najważniejszych kategoriach:
 • najwięcej trafień we wszystkich rozgrywkach piłkarskich (74);

 • najwięcej goli w lidze (37);

 • najwięcej goli w Lidze Mistrzów (10).

Niestety zawodnikowi nie udało się jeszcze pobić polski rekord wszech czasów, który ustanowił 47 lat temu Grzegorz Lato. Chodzi o liczbę goli w jednym kalendarzowym roku. To jeden z nielicznych rekordów Biało-Czerwonych, którego Lewandowski jeszcze nie posiada na swoim rachunku.
Od 2008 r. do 2012 r. Grzegorz Lato był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. W 1975 r. piłkarzowi udało się trafić aż 19 goli. Lato dwukrotnie zdobywał tytuł najlepszego piłkarza roku w Polsce: 1977 r., 1981 r. Większość swojej kariery spędził w zespole Stal (Mielec), w składzie którego wystąpił na polu 272 razy.
Warto także powiedzieć kilka słów o młodych zawodnikach Piotrze Zielińskim oraz Karole Świderskim. Piotr Zieliński występuje na pozycji pomocnika w klubie SSC Napoli, a także w reprezentacji Polski. Gracz był uczestnikiem Mistrzostw Europy w 2016 r. i 2020 r. oraz Mistrzostw Świata w 2018 r. Karol Świderski gra na pozycji napastnika w znanym klubie PAOK i w reprezentacji RP. Gracz był uczestnikiem Mistrzostw Europy w 2019 r. i 2020 r.

Podsumowanie
 
Typowanie stawek na piłkę nożną jest dość skomplikowane. W grę często mogą wchodzić emocje i chęć zarabiania dużych funduszy. Zaleca się opracować dobrze przemyślaną strategię działań w trakcie dokonania zakładów, która będzie w tranie opierać się nie na sukcesach czołowych strzelców, i trzymać się jej w każdej sytuacji. Znaczące jest też wybranie wiarygodnego operatora i aktywacja dostępnych nagród. Top bonus za rejestrację bez depozytu u rzetelnego bukmachera to dodatkowa szansa na zdobycie wygranej.